بلاگ

ترند ترین کمد لباس 2024 + تصاویر

بهترین کمد های لباس 2024

در زمان خرید و انتخاب کمد لباس مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، اندازه و فضای موجود در اتاق است. قبل از اینکه کمد مورد نظر خود را خریداری کنید به خوبی ابعاد مورد نظر را بررسی کنید تا کمدی متناسب با همان فضا را خریداری کنید.  به جز اندازه فضا نکات دیگری نیز در زمان خرید کمد لباس مطرح است که در ادامه این مقاله در خصوص آن و انواع کمد لباس اطلاعاتی را درج می‌کنیم.

نکات مهم قبل از خرید کمد لباس

قبل از خرید کمد لباس، باید به چندین نکته مهم توجه کنید تا انتخابی هوشمندانه و مناسب داشته باشید. این نکات عبارتند از:

اندازه و ابعاد کمد

ابعاد فضایی که محل قرار گیری کمد است را به خوبی اندازه گیری کنید و اگر عرض محیط کم است می‌توانید از ارتفاع خانه نیز استفاده کنید، یعنی کمدی با ارتفاع زیاد خریداری کنید تا کمد لباس محیط را بیش از اندازه اشغال نکند.

ظرفیت کمد لباس

نکته مهم دیگری که در زمان خرید کمد لباس باید در نظر داشته باشید، ظرفیت لباس و وسایل است. دقیقا کمدی خریداری کنید تا تمام وسایل و لباس‌های شما در آن جای گیرد؛ در غیر این صورت با مشکلی بزرگ مواجه خواهید شد.

جنس و کیفیت ساخت

مواد به کار رفته در ساخت کمد تاثیر زیادی بر دوام و ظاهر آن دارد. کمدهای چوبی معمولا با دوام و زیبا هستند، اما ممکن است گران‌تر باشند. کمدهای فلزی و پلاستیکی گزینه‌های اقتصادی‌تری هستند و برخی از آنها نیز با طراحی‌های مدرن و جذاب عرضه می‌شوند. همچنین به کیفیت درب‌ها، لولاها و دستگیره‌ها توجه کنید تا از طول عمر و کارایی کمد اطمینان حاصل کنید.

عملکرد و ویژگی‌های اضافی

حتما در زمان خرید کمد لباس، به ویژگی‌های اضافی کمد، مانند: فضای مخفی برای اکسسوری، نورپردازی داخلی، آینه و … دقت داشته باشید و هر مقدار که ویژگی‌های کمد بیشتر باشد، استفاده از آن بهتر و راحت‌تر است و در خریداری بسیاری از موارد صرفه جویی می‌شود.

طراحی و سبک

نکته دیگری که باید قبل از خرید کمد لباس در نظر داشته باشید، سبک و مدل کمد است، حتما به سراغ کمدی بروید که با دیگر وسایل خانه شما هارمونی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است به دکوراسیون خانه شما آسیب بزند.

انواع کمد لباس

کمد لباس انواع مختلفی دارد که شما می‌‌توانید با توجه به نیاز و فضای مورد نظر خود از میان انواع کمد، طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید، در ادامه چند مورد از انواع کمد لباس را نام می‌بریم.

کمد دیواری

این مدل از کمد ها به صورت ثابت در دیوار خانه نصب می‌شوند و قابل جابجایی نیستند.

کمدهای مستقل

این مدل از کمدها انواع مدل‌های بسیار زیادی دارد و به گونه‌ای طراحی شده که به راحتی می‌توایند آن‌ها را جابجا کنید و در هر محیطی که دوست دارید نگهداری کنید.

کمد آینه‌دار

این مدل از کمد‌ها درب‌های نسبتا بزرگی دارند که پشت آن‌ها از آینه استفاده شده است، که با داشتن این سبک از کمدها می‌توانید آینه قدی هم داشته باشید.

کمد با طبقات و قفسه‌ها

با داشتن این کمدها به راحتی می‌توانید کیف، کفش، و … خود را در کمد جای دهید، و نیاز به وسایل دیگری برای نگهداری این وسایل نیست.

کمد باز

این سبک از کمدها، درب ندارند و داخل کمد به راحتی قابل دیدن است. این مدل از کمد‌ها برای افرادی مناسب است که وسایل کمی دارند و همیشه این وسایل مرتب است.

کمد ریلی

درب این کمدها، به صورت ریلی باز و بسته می‌شوند.

این مدل از کمد لباس برای فضا و خانه‌هایی مناسب است که فضا محدود است.

در ادامه عکس انواع کمد لباس را می‌توانید مشاهد کنید و می‌توانید به راحتی از میان آن‌ها کمد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید